Dailyraščio konkursas „Rašom Lietuvai 2023“

Lietuvių kalbos dienų metu mokykloje vyko Dailyraščio konkursas ,,Rašom Lietuvai 2023“.

Tokio konkurso tikslas ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, suteikti gerų emocijų, pasitikėjimą savo jėgomis.

Žmogaus raštas kinta visą gyvenimą – kiekvienas įvykis turi įtakos tiek mums patiems, tiek raštui. Kaip sako grafologas ir kaligrafas Rolandas Bilinskas. „Mūsų raštas yra mūsų smegenų diagrama, nes tam tikrus raumenų procesus diktuoja būtent smegenys. Jos į ranką siunčia tam tikrus impulsus, todėl rašte atsispindi žmogaus būdo savybės.“ Taigi, rašydami tam tikra maniera, galime koreguoti charakterio savybes, pavyzdžiui, pyktį, kūrybiškumą, emocionalumą, susikaupimą. Net ir dabar, kai vis daugiau žmonių laiškus ir žinutes rašo telefonais ar kompiuteriais, raštas nebus išstumtas, nes žmonėms patinka rašyti – juk gražiai ranka užrašytas tekstas turi visiškai kitokią vertę.

Konkurse dalyvavo 5-10 klasių 36 mokiniai ir 1 – 4 klasių 23 mokiniai. Stengėsi labai gražiai rašyti visi, tačiau vertinimo komisija vertindama dailyraštį atsižvelgė į teksto išdėstymą; rašto aiškumą ir tolygumą; darbo estetiką; atidumą ir kalbos taisyklingumą.

Dar 15 mokinių jėgas išbandė rašydami tekstą rusų kalba.

Dailyraščio geriausių darbų paroda eksponuojama mokyklos pirmo a. fojė.