Dalyvavimas DRAMBLIADOJE

Kovo 25-29 dienomis mūsų mokyklos 5-8 kl. mokiniai (mokytoja Alfreda Petrošienė) dalyvavo Pozityvaus ugdymo instituto organizuojamoje 2024 m. SEU DRAMBLIADOJE. Renginio tikslas – stiprinti ir ugdyti 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingų sprendimų priėmimą.

Užsiėmimo „Iškvėpk stresą“ metu penktų klasių mokiniai sužinojo, kad nusiraminti, atsipalaiduoti jaučiant stiprias neigiamas emocijas, susivaldyti ir atkurti emocinę pusiausvyrą streso metu padeda kvėpavimo reguliavimas. Kvėpavimo praktikos mokėsi stebėdami SOMA kvėpavimo terapijos instruktorės Linos Balsės video.

Per užsiėmimą „Kultūros Aisbergas“ moksleiviai klausėsi mokytojos pasakojimo ir diskutavo apie žmonių kultūrinius skirtumus ir panašumus. Šeštokai piešė ir trumpai aprašė savo kultūrinius skirtumus ir pristatė juos klasės draugams. Empatiškumas ir gebėjimas įsiklausyti į kito žmogaus būseną, atsakomybė už kitus, skirtingų kultūrų, socialinių, etninių normų bei elgesio suvokimas ir pripažinimas padeda vertinti žmones ne tik pagal tai, kas yra aisbergo viršūnėje, bet ir kas slepiasi po vandeniu.

Septintų ir aštuntų klasių mokiniai užsiėmimo „Emocijos kūne“ metu ugdė gebėjimą suvokti savo emocijas, vertybes, mintis ir stebėti, kaip emocijos pasireiškia kūne, ieškojo kūrybiškų būdų jas apibūdinti per spalvas, vaizdinius, judesį.