Daryti gerus darbus nesunku

Daryti gerus darbus nesunku

Gruodžio 22 d. 5 – 10 klasių mokiniai susirinko mokyklos Aktų salėje aptarti, kaip sekėsi savanoriauti. Visą gruodžio mėnesį mokiniai stengėsi atlikti kuo daugiau gerų darbų, o šiandien pasidalino įgyta patirtimi.
Penktokai pasakojo, kaip puošė trečią aukštą, o kita klasė lankė gyvūnėlių prieglaudą ,, Penkta koja“. Vežė šuneliams maistelio, suteikė jiems džiaugsmo išvedę pasivaikščioti. Šeštokai pasakojo, kaip angelavo – kiekvieną dieną vienas klasės mokinys pradžiugindavo staigmenėlėmis ne tik bendraklasius, bet ir mokytojus. Vaikai pasakojo, kaip jiems patiko suteikti malonių emocijų kitiems. Aštuntokai pasidžiaugė, kad sutvarkė technologijų kabineto spintas, perrinko, išrūšiavo ir išmetė jau seniai nebenaudojamus daiktus. O smagiausia veikla – gaminti barškučius muzikos kabinetui. Į tuščius vitaminų buteliukus pripylė įvairių kruopų, juos apklijavo spalvotu popierium, užsuko dangtelius – ir štai barškučiai. O kaip jie veikia, net pademonstravo. Daug gerų darbų išvardino devintokai. Šios klasės gausus būrys yra ir mokinių tarybos nariai, tad jie savanoriauja ir organizuoja ne vieną mokyklos renginį. Tačiau turbūt daugiausia emocijų devintokai patyrė apsilankę Neįgalių žmonių užimtumo centre ir organizavę kalėdinių žaisliukų dirbtuves. Tų žmonių šypsenos ir žėrinčios akys parodė, kokia yra savanorystės esmė. Dešimtokai taip pat padarė daug gerų darbų: mokykloje jie papuošė matematikos kabinetą ir duris, kurios konkurse surinko beveik 100 patiktukų ir buvo išrinktos tarp geriausių. Kiti savanoriavo Šančių bažnyčioje, padėjo sutvarkyti, papuošti eglutę. Mokiniai pasakojo, kad nesunku pamačius, kad reikia pagalbos vyresnio amžiaus žmogui, padėti perskaityti gaminio kainą. Visi pripažino, kad daryti gerus darbus gera. Renginį vedė direktorės pavaduotoja Jurgita Sūnelaitienė, o mokyklos direktorė ne tik padėkojo visoms klasėms, bet ir apdovanojo kalėdiniais saldainiais.

Susitikimą baigėme trumpa meditacija, kurios metu išgirdome, kaip galima pripildyti savo vidinį Gerumo kibirėlį ir kaip reikia gyventi, kad jis neištuštėtų. Visi sutarė, kad geriems reikia būti ne tik gruodžio mėnesį, bet ir visus metus.