Dirbame Europai

Dirbame Europai

Projekto trumpalaikis mokinių ir mokytojų mainų susitikimas vyko Kaune kovo 11–16 dienomis. Atvyko svečių iš trijų partnerinių šalių mokyklų: Carl-Russ-Schule, Vokietija; Agrupamento de Escolas D. Luis de Atalde, Portugalija; Second Gymnasio Kalampakas, Graikija. Mokiniai iš Graikijos, Vokietijos ir Portugalijos gyveno mokinių šeimose. Projekto vienas iš tikslų yra susipažinti su įvairiais amatais, kaip jie vystosi šiandieniame pasaulyje. Mokiniai turi išsiaiškinti, kaip vieną ar kitą amatą dirbdavo seniau ir palyginti, kaip šios profesijos atstovai dirba šiandien, tad tokia kryptim ir buvo organizuotos visos projektinės susitikimo veiklos.

Pirmą susitikimo dieną mokykloje „Erasmus+“ projekto ,,Dirbame Europoje” dalyviai po sutikimo mokyklos Aktų salėje ir mokyklos pristatymo turėjo lietuvių kalbos pamoką, kad galėtų suprasti pagrindinius lietuviškus žodžius, abėcėlės savitumą. Vėliau vyko keramikos užsiėmimas. Jo metu mokiniai iš molio lipdė puodynėles ir puodelius, vadovė aiškino, kaip dirbti, kaip vėliau bus apdoroti degimo krosnyje mokinių darbai. Kadangi mokykloje daug dirbama su naujosiomis technologijomis, projekto dalyviams taip pat buvo organizuoti užsiėmimai robotikos ir 3D klasėje. Popiet vyko pažintinė ekskursija po su Kauno senamiestį ir edukacinis užsiėmimas ,,Nulipdyk koklį“ – jo metu mokėsi lipdyti koklius Kauno pilyje.  Pirmiausia susipažino su Kauno senamiestyje rastais archeologiniais XV–XVII a. radiniais, pamatė, kokias gražias koklines krosnis turėjo miestiečiai, bajorai ir LDK valdovai. O vėliau kūrybinėse dirbtuvėse galėjo patys išbandyti viduramžių amatininko profesiją ir iš molio nusilipdyti suvenyrinį koklinės krosnies fragmentą ir jį dekoruoti.

Antrą susitikimo dieną „Erasmus+“ projekto ,,Dirbame Europoje” dalyviai susipažino su senąja Lietuvos sostine Trakais ir dabartine – Vilniumi. Trakų pilyje taip pat turėjo edukacinį užsiėmimą, kurio metu sužinojo ne tik kokį vaidmenį Trakai ir pilis turėjo Lietuvos istorijoje, bet ir kokie amatai buvo vystomi šioje pilyje, apylinkėse ir kokie tradiciniai išliko iki šių dienų. Senojoje kibininėje visi pasivaišino kibinais. Na o Vilniuje taip pat ekskursija vyko ne tik apie istoriją, bet ir apie Vilniaus amatų įvairovę. Mokiniai netgi žaidė edukacinį žaidimą – naudodamiesi Vilniaus senamiesčio žemėlapiu turėjo surasti gatves, kurių pavadinimai susiję su amatais: Stiklių, Puodžių gatvė ir kt.

Trečią susitikimo dieną „Erasmus+“ projekto ,,Dirbame Europoje” dalyviai susipažino su duonos kepimu. Rumšiškių liaudies buities muziejuje edukacinio užsiėmimo „Darbštus duoną gamina, tinginys vargą augina” metu ne tik išklausė pasakojimo, kaip senovėje buvo kepama duonelė, bet ir patys prisidėjo prie šio proceso – kiekvienas galėjo suminkyti savo kepaliuką ir iškeptą pasiimti su savim. Na o vieną didesnį kepaliuką, dar šiltą, gardžiuodamiesi suvalgė užsitepdami sviestu, grikių medumi ir užgerdami gardžia mėtų arbata. Kol duonelė kepė, edukatorės pamokyti visi smagiai pažaidė senoviškų lietuvių žaidimų, paklausė dainų. Na o po pietų projekto dalyvių laukė ekskursija į šiuolaikinę modernią kepyklą ,,Gardėsis”. Ši tarptautinei ,,Fazer” kompanijai priklausanti kepykla gamina įvairiausius duonos gaminius, kepa pyragus ir t.t. Šiandien žmogų kai kuriuose etapuose jau keičia ir robotai. Tad projekto dalyvai turėjo galimybę palyginti, kaip duonelė buvo kepama anksčiau ir kaip kepama šiandien.

Paskutinę Erasmus+ projekto ,,Dirbame Europai” mokytojų ir mokinių mainų susitikimo dieną dalyviai išmėgino dar porą senovinių lietuviškų amatų. Mokėsi senovinės skrynių puošybos ir juostų audimo. O penktadienio vakarą projekto dalyviai ir Šančių mokyklos bendruomenės nariai susirinko į etnografinę vakaronę. Jos metu Erasmus+ folkloro grupė ,,Ratilėlis“ padainavo dainų apie darbą, mokė įvairių lietuviškų žaidimų ir šokių, susijusių su darbo tema. Ne tik svečius supažindinome, bet ir patys prisiminėme, kaip mūsų protėviai paįvairindavo sunkias darbo akimirkas. Vakaro pabaigoje atėjo atsisveikinimo akimirka. Visi projekto dalyvai gavo sertifikatus ir atminimo dovanėles bei Šančių mokyklos marškinėlius.