Draugiška socialinio-emocinio ugdymo olimpiada

Mūsų mokyklos 5-8 kl. mokiniai (mokytoja Alfreda Petrošienė) ir šiais metais nusprendė tapti “dramblinėtojais”. Jie dalyvavo „Draugiškojoje socialinio-emocinio ugdymo olimpiadoje 5-8 klasėms“ bei dvi savaites mokėsi, kaip būti darnoje su savimi ir šalia esančiu.

5a ir 5b klasės mokiniai „ieškojo“ rakto, kuriuo galėtų atrakinti lobių skrynią, kurioje paslėpti patarimai, kaip sutarti su savimi, kitais ir pasauliu. Šeštokai mezgė „Draugystės voratinklį“, kuris padėtų stiprinti ir ugdyti vaikų tarpusavio santykius, padėtų bendradarbiauti, išklausyti, atsispirti netinkamam socialiniam spaudimui, konstruktyviai spręsti konfliktus, suprasti ir priimti siūlomą pagalbą pačiam ir teikti ją kitiems. Septintų ir aštuntų klasių mokiniai „sprendimų medyje“ sprendė problemines situacijas ir taip ugdė gebėjimą rasti du-tris sprendimus, juos palyginti tarpusavyje galvojant apie pasekmes, savo ir kitų jausmus. Dalyvavimas olimpiadoje, kurioje nėra pralaimėjusių, buvo kupinas įdomių pokalbių, įžvalgų, vienas kito ir savęs pažinimo.