Draugystė su knyga

Rugsėjo 29 d. bibliotekoje ketvirtokai su mokytoja Vida Šitikoviene pristatė per vasarą perskaitytas knygas. Pačioje pradžioje bibliotekininkė Ingrida Jatkauskienė paklausė, ar mokinai žino, ką reiškia žodis biblioteka. Visi kaip vienas šurmuliavo, kad tai knygų saugykla. Tada ji paaiškino dar, kad žodis biblioteka kilęs iš graikų k. žodžio bibliotheke (biblion – knyga + theke – saugykla).

Mokiniai, kurie per vasarą skaitė, į biblioteką atėjo nešini knygomis, jas pristatė bendraklasiams. Pasirodė, kad keli perskaitė vienodas knygeles, tarp šių mokinių vyko diskusija skaitytų knygų temomis. Vaikai stengėsi sudominti knygų neskaitančius, rekomendavo klasės draugams jas paskaityt.

Bibliotekininkė Ingrida pamokė, kaip bibliotekoje susirasti reikiamą knygą. Ji išdalino lapelius su autoriaus pavarde ir knygos pavadinimu, o vaikai turėjo tokią knygą lentynose surasti. Tai buvo labai linksma ir įdomi užduotis. Suradę Senovės Graikų pasakas ketvirtokai sutarė kitą kartą jas bendrai paskaityti bibliotekoje.