DVT savaitės protmūšis „Kuriu darnų pasaulį – perku atsakingai”

2

Rugsėjo 25 – Jungtinių Tautų 2030 m. darnaus vystymosi darbotvarkės priėmimo diena. Mūsų 6a klasės mokiniai su klasės vadove priėmė Vystomojo bendradarbiavimo platformos organizuotą iššūkį ir dalyvavo Darnaus vystymosi tikslų savaitės veikloje – protmūšyje „Kuriu darnų pasaulį – perku atsakingai”. Moksleiviai susipažino su sąžininga prekyba, etiška ir atsakinga gamyba bei vartojimu – dialogu, skaidrumu ir pagarba pagrįsta prekybos partneryste, kuria siekiama didesnio teisingumo tarptautinėje prekyboje. Sąžininga prekyba siekiama užtikrinti pagarbą maisto ir kitų prekių gamintojams, kovoti su darbuotojų išnaudojimu, vaikų darbu, užtikrinti žmogaus teises darbo srityje bei skatinti ekologišką produkciją. Sąžininga prekyba leidžia nusipirkti tuos produktus, kurių gamyba nepažeidė žmogaus ir gamtos teisių. Moksleiviai turtino ne tik dalykines žinias, bet ir diskutavo apie išnaudojimą ir perteklinį pirkimą.