Edukacija: Ropliai. Ar gyvena Lietuvoje vėžlys?

5a,5b klasėms Mokslo dieną buvo skirta edukacinė programa ,,Ropliai. Ar gyvena Lietuvoje vėžlys?“. Jos metu vaikai susipažino su pasaulio ir Lietuvos šaltakraujais gyvūnais – ropliais, lietuvių tautosakoje, namų sergėtojais laikytais žalčiais.

Užsiėmimą vadovas pradėjo klausimu, ar gyvena Lietuvoje vėžlys? Atsakę į klausimą mokiniai aiškinosi, kokios gyvūnų grupės priklauso ropliams. Smagiausia buvo susipažinti su šiais gyvūnais iš arčiau, sužinoti apie jų biologiją. Vaikai patyrė daug neišdildomų įspūdžių liesdami gyvatės kiaušinius, gyvatės išnarą, krokodilo dantis ir kt. ir , be abejo, gyvą prijaukintą žiurkę. Daug smagių įspūdžių sukėlė informacija apie iškretančius ir vėl nuolat ataugančius krokodilų dantis ir tai, kad krokodilė krokodiliukus, kol jie išauga, nešioja burnoje.

Edukacijos pabaigoje vaikai išmoko, kaip reikia elgtis su ropliais sutikus juos gamtoje, kaip auginti roplį namuose, kaip tinkamai juo pasirūpinti: saugiai paimti, prižiūrėti, bei suskaičiuoti vėžliui metus. Mokiniai sužinojo ir kaip galima prisidėti prie nykstančių roplių rūšių išsaugojimo.