Edukacinė kelionė po Dzūkiją

5a, 5b ir 6 a klasė birželio 21 d. keliavo į Druskininkus. Labai karšta diena pasitaikė, tačiau tai visai netrukdė džiaugtis Nemuno vingiais, piliakalniais, nuostabia Lietuvos gamata. Mokinius lydėjo klasės auklėtojos Inga Rakauskienė ir Ingrida Pagrandienė, o edukacinę ekskursiją vedė lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Brazdžiuvienė.

Keliaudami Druskininkų link pirmiausia stabtelėjome Balbieriškyje pasigrožėti didžiausia Nemuno kilpa, vienu gražiausių Lietuvos peizažų.

Toliau sustojome Merkinėje. Čia apžiūrėjome Merkinės Rotušės maketą, stačiatikių Viešpaties Kryžiaus cerkvę, katalikų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, kuri pastatyta 1648 m. . Aplankėme vietą, kur mirė Abiejų Tautų Respublikos valdovas Vladislovas IV Vaza. Iki dabar šis namas vadinamas Vazų namu. Ir, be abejo, užkopėmė į Merkinės piliakalnį, nuo kurio galėjome apžiūrėti Merkio ir Nemuno santaką bei Meilės salą.

Kitas mūsų sustojimas buvo – Liškiava – nuostabus Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansamblis. Mokiniai skaičiavo, kiek Liškiavos bažnyčia turi altorių, aiškinosi, kas yra dominikonai, kuo įžymi šv.Agota. Vėliau galėjome kojas atgaivinti Krūčiaus upelyje ir kopti į beveik 30 metrų aukščio Liškiavos piliakalnį iki pat Liškiavos pilies bokšto liekanų.

Galutinis kelionės taškas – Druskininkai, pažintis su miestu, natūraliu mineraliniu vandeniu, grožio šaltiniu…

Įveikėme ne tik visą Dzūkiją autobusu, bet ir pėsčiomis nužygiavome beveik 10 km.