Edukacinė pamoka „Spintos istorijos“

Šioje pamokoje lapkričio 10 d. dalyvavo 9a klasė. Tai mados istorijos ir asmens įvaizdžio formavimo (tarpdisciplininė) edukacija, kurios metu mokiniai diskutavo apie etikos normas, greitąją madą, apie asmens įvaizdžio galią ir visuomenės stereotipus. Bandė surasti savo santykį su mada, diskutavo. Po edukacijos vedėjos prisistatymo vyko pokalbis apie įvaizdžio galią – mokiniams teko minti detektyvinę videomįslę ,,Atspėk profesiją“. Edukatorė iliustruodama skaidrėmis mokinius supažindino su mada, svarbiausiais mados istorijos lūžiais. Išsiaiškino, kas gi ta greitoji mada: tikroji jos kaina. Vyko filmuotos medžiagos peržiūra ir diskusija apie greitosios mados industrijos sukeltas ekologines bei socialines problemas. Užsiėmimo pabaigoje aptartas klasinis kostiumas – įvaizdžio dalis: kostiumo istorija, elementai ir kt.). Mokiniai dar pažaidė žaidimą, kuris leido susipažinti su vyriško kostiumo detalėmis.

Edukacija paskatino susimąstyti apie tvarų gyvenimo būdą ir vartotojiškumą.