Edukacinis spektaklis ,,Abė ir Cėlė“

Spektaklį stebėjo 1a ir 1b klasės mokinukai. Jame vaizduojama, kaip mergaitė Abigailė ir lėlė pelė Cėlė ieško pasislėpusių raidelių, kad išmokytų vaikus savo mėgstamiausią dainelę. ,,Abė ir Cėlė” – interaktyvus, gausus dainų ir ketureilių vaidinimas apie alfabetą-raidyną-abėcėlę, skirtas tik į naują mokslo pasaulį įžengusiems pirmokėliams. Spektaklio siužetas pateikiamas žaismingai ir interaktyviai, vaidinimo metu gyvai dainuojama, o personažai pagaminti iš kasdienybėje sutinkamų ir vaikams atpažįstamų daiktų: pieštukų, popieriaus, siūlų, popieriaus ir pan. Taip ugdomas vaikų kūrybiškumas. Po vaidinimo su vaikais buvo diskutuojama, dėl ko verta mokytis skaityti ir rašyti, supažindinama su įvairių šalių abėcėlėmis ir raidėmis, skatinamas vaikų sąmoningumas mokytis. Spektaklio autorė ir atlikėja – profesionali aktorė Greta Dirmauskaitė.

Ši edukacija mokiniams labai patiko ir paliko geras emocijas. Mokiniai išmoko naujas raides bei pasikartojo jau žinomas. Taip pat turėjo progą palyginti lietuvių kalbos abėcėlę su lotynų, graikų, arabų bei mandarinų kalbos abėcėlėmis.