ERASMUS+ KA1 mokytojų profesinio tobulėjimo kursai ,,Klasės durys atvertos pasauliui – mokymasis už klasės ribų“

Mokyklos administracijos komanda vasario 12 – 22 d. dalyvavo ERASMUS+ KA1 mokytojų profesinio tobulėjimo kursuose Prancūzijoje, Gvadelupėje, ,,Klasės durys atvertos pasauliui – mokymasis už klasės ribų“.
Pagrindinės kursuose nagrinėtos problemos:

• kodėl globalizacija stiprina įtrauktį, išryškina tautinį ir kultūrinį tapatumą,

• kaip integruoti tarptautiškumo ugdymą į mokomuosius dalykus.

Kursuose labai daug dėmesio skirta aplinkos poveikiui – kad mokinys jaustųsi emociškai gerai, aplinka turi būti sukurta taip, kad pagerintų mokymąsi ir patirtį.

Daugelis mokytojų susiduria su tarptautiškumo ir nacionalinės tapatybės pusiausvyros dilema, ypač vienos tautos šalyse, kaip kad mūsų. Šiuose kursuose buvo aptarta, kaip mokymo programos internacionalizavimas sustiprina tautinį identitetą. Mokydamiesi apie unikalius savo ir kitų kultūrų bruožus, mokiniai geriau supranta savą tautinę tapatybę, kartu ugdo tolerancijos ir priėmimo jausmus. Kursuose ,,Klasės durys atvertos pasauliui – mokymasis už klasės ribų“ komanda įgijo šias kompetencijas: geresnė valdymo ir personalo kompetencija, novatoriški mokymo metodai ar priemonės, Europos dimensija integruota į mokymo programas, patobulintos kalbos žinios, modernizuota mokymo programa, mokymo ir mokymosi organizavimas ES lygmeniu, sustiprintas bendradarbiavimas su partneriais iš kitų šalių; geresnė tarptautinės veiklos rengimo, įgyvendinimo, stebėsenos ir tolesnių veiksmų kokybė.

Mokymasis vyko per patirtį, netradicinėse aplinkose, todėl emocijos padėjo išplėtoti praktinį pritaikomumą. Taiklios įžvalgos praplėtė suvokimą apie tarptautiškumo strategijos svarbą mokyklos kontekste. Konkretūs patarimai papildė teorinę medžiagą, kurią bus galima pritaikyti organizuojant ugdymo procesą ir projektines veiklas. Komanda gavo daug pavyzdžių, kaip galima įtraukti įvairių dalykų mokymą ir ugdyti komunikavimo, pažinimo, pilietiškumo, kultūrinę, skaitmeninę, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos bei kūrybiškumo kompetencijas netradicinėje aplinkoje.

Erasmus+ projektas nr. 2023-1-LT01-KA121-SCH-000132013
Mokinių ir mokytojų mobilumas moymosi tikslais 2023/24 m.m.
2 mobilumas