Erasmus+ projektas ,,Įtraukiojo ugdymo link“ – pirmasis mobilumas

Šio projekto pagrindinis tikslas siekti asmeninio pedagogų tobulėjimo, perimant gerąją ES patirtį, struktūruotuose mokymo kursuose bei darbo stebėjimo vizituose, įgalinančiuose plėtoti įtraukiojo (inkliuzinio) ugdymo strategiją bei IKT panaudojimo galimybes. Mobilumų metu mokytojai užmegs galimus bendradarbiavimo santykius su užsienio partneriais, siekiant tolimesnės europinės plėtros bei mokyklos tarptautiškumo.

Šių metų lapkričio 12- 16 d. kursuose „Įvairovė švietime. Tarpkultūrinių ir komunikacinių įgūdžių plėtojimas praktikoje“ („Diversity in Education. Developing Intercultural and Communication Skills for working“), kuriuos organizavo Executive Training Institute (ETI) Maltoje, dalyvavo mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui anglų kalbos mokytoja Jurgita Sūnelaitienė ir lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Šmitienė. Mokymų kursų tikslas – ugdyti tarpkultūrinę kompetenciją bei darbo multikultūrinėje klasėje gebėjimus. Kursų dalyviai aiškinosi, su kokia įvairove susiduriame mokydami, kaip įveikti įvairius iššūkius, dirbant su skirtingų gebėjimų, specialiojo ugdymo poreikių mokiniais, mokėsi suvokti skirtingų kultūrų įtaką mokinių elgesiui, ypač bendravimui, patobulino darbo su skirtingomis kultūrinėmis grupėmis gebėjimus, įgijo praktinių įgūdžių, kaip taikyti skirtingas komunikacijos strategijas skirtinguose tarpkultūriniuose kontekstuose, kaip tarpkultūrinio ir tarpasmeninio ugdymo strategijas integruoti į savo mokyklos vystymo planus, patobulino anglų kalbos vartojimo įgūdžius. Organizatoriai vykdė ir kultūrinę programą- kursų dalyviams organizuotos ekskursijos į Maltos sostinę Valetą ir seniausią salos miestą Mdiną.

Kursuose įgytomis žiniomis ir patirtimi mokytojos dalinsis su mokyklos pedagogų bendruomene.