Erasmus+ projektas “Travel to the future with my waste”

2020-1-TR01 – KA229-093845

Projektas skirtas sąmoningo piliečio auginimui, tvaraus gyvenimo būdo propagavimui, darnaus vystumosi idėjų skleidimui. Mokytojai su mokiniais atlieka įvairias veiklas, kurios orientuotos į aplinkos tausojimą, šiukšlių rūšiavimą. Vėliau savo atliktomis veiklomims dalinasi su mokyklos bendruomenė, projekto partneriais.

Projekto tikslas: Užtikrinti, kad 10 -12 metų amžiaus vaikai suvoktų, kiek atliekų jie sukuria dėl savo kasdienės veiklos ir sužinotų, kaip šios atliekos pašalinamos. Tai darytų klausdami, diskutuodami bei vykdydami projektines veiklas.

Dalyviai: Turkija (projekto koordinatoriai), Lietuva, Kroatija, Italija.

Projekto naujienos

Tarptautinis Erasmus+ projektas „Travel to the future with my waste” Turkijoje

2023 m. birželis

Kiekviena pradžia turi savo pabaigą, birželio 11-17 dienomis projekto šalių komandos susirinko Turkijoje, Hendek mieste paskutiniam susitikimui. Mokykloje buvome pasitikti su tradicinėmis dainomis ir šokiais, skambant mūsų ausiai neįprastam Imamo kvietimui maldai,mokytojos Lina, Greta, Ramunė Bankauskienė Ir Ramunė Barkauskienė rašė laišką ateities žmogui. Įdomu kas juos laiko kapsulėje ras po 10 metų ???? Pristatę nuveiktus darbus, projekto dalyviai lankėsi didžiausiame Sakarya savartyne,klausėmės paskaitos ir dar kartą įsitikinome,kad vartojame kur kas per daug. Turkija žavi ir stebina neįprastais vaizdais, garsais, kvapais ir skoniais. Laukia įdomi ir darbinga savaitė.

Tarptautinis Erasmus+ projektas „Travel to the future with my waste” Italijoje

2022 m. gegužė

Pirmoji projekto dalyvių diena prasidėjo Lerici miestelio (Italija) merijoje. Išklausę mero sveikinimo projekto dalyviai iš Turkijos, Portugalijos, Kroatijos, Italijos ir Lietuvos pristatė savo veiklas. Kiekviena šalis turėjo atlikti darbus 4 grupėse: dramos, kelionių, eksperimento ir kūrybinių dirbtuvių. Kiekviena šalis turėjo paskirtą veiklą pristatyti gyvai, kiti atlikti darbai buvo pristatyti filmuotoje medžiagoje. Susitikimo Italijoje tema - vartojimo mažinimas (reduce). Taigi kiekviena šalis demonstravo, ką nuveikė mažindami vartotojiškumą. Mūsų grupė organizavo kūrybines dirbtuves. Džiaugiamės mokytojos Gretos idėja: mokiniai su technologijų mokytoju Valentinu Ivanausku buvo paruošę lenteles su užrašu "Ačiū". Pradinių klasių mokytojos surinko vaikų jau naudotas kreideles, likusias nuo įvairių užsiėmimų. Atsivežę viską į Italiją paaiškinome projekto dalyviams savo idėją: kam pirkti naujas kreideles, jei dar galime panaudoti jau turimas? Paprašėme projekto dalyvių nuspalvinti savo šalies vėliavą šiomis kreidelėmis ir savo kalba parašyti žodį "ačiū". Didžiuojamės, jog mūsų pasiūlyta veikla sulaukė didelio susidomėjimo. Jau mokame sakyti "Ačiū" 5 kalbomis!

Projekto “Going to the future with my waste” pirmasis susitikimas Portugalijoje

2021 m. spalis

2021m. spalio 25-29 dienomis VDU klasikinio ugdymo mokyklos anglų kalbos mokytoja Greta Jonaitienė, pradinių klasių mokytojos Ramunė Bankauskienė ir Ramunė Barkauskienė, pavaduotoja ugdymui Aurelija Reinikovienė bei projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Lina Kranauskienė dalyvavo Erasmus + KA229 projekto „Going to the Future with my Waste“ pirmame susitikime Portugalijoje.

Pirmą dieną projekto dalyvius, atvykusius iš Lietuvos, Kroatijos, Italijos ir Turkijos pasitiko Guimaraes miestelio „Pedome“ mokyklos bendruomenė: mokytojai ir vaikai. Susitikimo metu buvo aprodyta mokykla, pristatytos veiklos, kurios vykdomos rūšiavimo ir tvarumo tema. Visi projekto dalyviai trumpai pristatė savo mokyklas.

Antroji diena prasidėjo pradinėje mokykloje „Escola Basica de Delaes“. Šio susitikimo metu buvo pristatyta mokyklos vizija bei darbo metodai, kokia linkme dirbama, kad vaikai, jų šeimos nariai rūšiuotų ir suprastų tvarumą. Turkijos atstovai - projekto koordinatoriai - pristatė Erasmus+ projekto tikslus bei aptarė kitus susitikimus: kaip jie bus vykdomi, kokia tvarka turi būti atrenkami mokytojai bei vaikai. Vėliau dalyviai miestelio merijoje ( Câmara Municipal de Vila Nova de Famalicão) susitiko su merijos atstovais. Kroatijos ir Lietuvos atstovai savo šalių švietimo sistemas bei mokykloje vykdomas su projektu susijusias veiklas pristatė miesto parke Parque da Devesa įrengtoje auditorijoje.

Trečioji diena prasidėjo „Lipor“ šiukšlių rūšiavimo centre, kuriame mokytojai turėjo galimybę apžiūrėti, kaip vyksta rūšiavimas (kiek žmonių dirba kiekvienoje „linijoje“), kokia skatinimo sistema taikoma, kad kuo daugiau žmonių rūšiuotų.

Įdomu tai, kad susitikimo metu projekto dalyviai turėjo galimybę naudotis auditorijomis, kurios įrengtos keisčiausiose vietose. Ketvirtą projekto dieną jie apsilankė istoriniame laive – muziejuje Navio Hospital Gil Eannes. Čia italų komanda pristatė savo vykdomas projektines veiklas.

Paskutinę dieną partneriai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose Guimaraes kraštovaizdžio laboratorijoje (Laboratorio da Paisagem, em Guimaraes), kur mokėsi, kaip kompostuoti atliekas, atliko bandymą, kuris moko stebėti, per kiek laiko organinės atliekos suirs ir pavirs trąšomis. Pradinių klasių mokytojos nutarė tai išbandyti praktiškai su savo moksleiviais.

Projekto partnerių susitikimas baigėsi pažymėjimų įteikimu ir susitarimu dėl tolimesnių veiklų bei susitikimų. Mūsų mokykla savo partnerių lauks 2022m rugsėjo antroje pusėje.

Išvyka ų Portugaliją

2021 m. spalis

Mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai sėkmingai dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte “Travel to the future with my waste”. Šiuo metu mokytojos Greta Jonaitienė, Lina Kranauskienė, Ramunė Bankauskienė, Ramunė Barkauskienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Aurelija Reinikovienė yra išvykusios į mokymus, kurie vyksta Portugalijoje.

Pirmąją dieną mūsų kolektyvas apsilankė Escola Basica de Pedome mokykloje, pristatė mūsų mokyklą, apsikeitė atminimo dovanomis. Dalyvių laukia įdomūs mokymai ir nauja patirtis, kuria grįžusios pasidalins su mumis 🙂

Atnaujinta: 2023-09-25