Erasmus+ projekto „GALVOK…VEIK…IR KURK GERESNĮ PASAULĮ“ baigiamasis susitikimas Italijoje

Erasmus+ projekto „GALVOK…VEIK…IR KURK GERESNĮ PASAULĮ“ baigiamasis susitikimas Italijoje

Baigiamasis Erasmus+ projekto „GALVOK…VEIK…IR KURK GERESNĮ PASAULĮ“ („Think… act… and make a better world“)susitikimas vyko projekto koordinatorių Potenzos miesto Istituto Comprensivo L. Sinisgalli mokykloje, Italijoje 2019 m. gegužės 21-25 dienomis.

Kaip visada, į projektinį susitikimą susirinko visų 8 projekte dalyvaujančių mokyklų gausus mokinių ir mokytojų būrys. Ir mūsų šį kartą buvo net šešios – trys mokiniai ir 3 mokytojos.
Susitikimas truko savaitę, kurios metu vyko įvairios veiklos: mokiniai lankėsi pamokose, mokėsi italų kalbos, dalyvavo įvairiose sporto varžybose, vyko ekologiniai užsiėmimai, kurių metu projekto dalyviai mokėsi kurti daiktus iš jau panaudotų įvairių pakuočių – atliekas prikėlė naujam gyvenimui.

Mokytojai lankėsi visose šiai institucijai priklausančiose mokyklose, stebėjo mokinių pasirodymus, lankėsi pamokose.

Projektinio susitikimo metu mokytojai taip pat aptarė per trejus metus atliktus darbus, numatė darbų tęsinį, aptarė baigiamosios atskaitos pagrindinius akcentus. Visi kartu apžiūrėjome mokyklos erdvėse esančias ekspozicijas, atspindinčias įvairias projektines veiklas, kurios vyko mokykloje per visą projekto vykdymo laiką.

Mokytojai ir mokiniai dalyvavo perfomense „Trečiasis rojus“, šis renginys buvo siejamas su mūsų projekto sveikos gyvensenos ir sveikos mitybos tema „ Duonos kelias“ – tai buvo mums naujas įdomus, interaktyvus renginys. Mokykloje taip pat vyko susitikimas su parolimpinių žaidynių aukso medalio laimėtoju – sunkumų kilnotoju -Donato Telesca.

Šalia rimtų darbinių renginių turėjome ir puikias pažintines ekskursijas po Pozitaną, Neapolį, aplankėme nuostabius Tirėnų jūros pakrantėje įsikūrusius Pozitano ir Amalfio miestelius. Visus sužavėjo vaikščiojimas Materos miesto siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis – tai upės slėnio šlaituose, urvuose gyvenusių žmonių įkurta gyvenvietė, vėliau namai buvo statomi iš čia pat esančio smiltainio, unikali vandens kaupimo sistema pademonstravo žmonių gebėjimą išgyventi ir sudėtingiausiomis sąlygomis. Matera rašyta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą, šiais metais tai Europos kultūros sostinė.

Paskutinę susitikimo dieną Muzikos mokyklos salėje vyko baigiamoji konferencija, kurios metu buvo ne tik kalbama apie projektą, bet ir vyko mokyklos mokinių meniniai pasirodymai, dalyvius pasveikino ir portugalų komanda, sušokusi savo tautinį šokį, o lenkės mergaitės atliko liaudies dainą. Savaitės darbus vainikavo mokykloje jau tradiciniu tapęs šeštasis „pavasario festivalis“, tai sportinis, kultūrinis renginys, suburiantis visą mokyklos bendruomenę, šį kartą ir mus, šios mokyklos svečius.

Namo grįžome, nors ir pavargę, bet su pilnomis kišenėmis įspūdžių, žinodami, kokie darbai dar laukia, pasisėmę idėjų.