Erasmus + Tarptautinis projektas „Travel to the future with our waste”

Jau trečiasis partnerių susitikimas šįkart įvyko Lietuvoje. Mūsų mokykla sulaukė svečių komandų iš Turkijos, Italijos, Portugalijos ir Kroatijos. Susitikimo tema – panaudojimas dar kartą (Reuse). Savaitės šūkiu buvo pasirinktas kroatų komados pasiūlymas: „Nepirkite naujų daiktų, panaudokime turimus dar kartą!”

Pirmą susitikimo dieną visi tradiciškai pristatė savo parengtus darbus projekto tema, aptarė savaitės darbus, susipažino su mūsų mokykla.

Antradienį visi išvyko į Gervių lizdą (gervių lizdas.lt) Gerviniuose. Ten vykusioj edukacijoje „Plastiko kelias” kalbėta ne tik apie plastiko rūšiavimą, bet ir apžiūrėta, kas yra sukurta Gervių lizde, patys kūrėme instrumentus iš antrinių žaliavų. Gervinuose yra auginami ir medeliai nuo gilės iki ąžuolo. Mes gavome ąžuoliuką, kurį atsivežėme į mokyklą. Projekto dalyviai jį įvardino kaip mūsų bendrystės medį ir visi kartu pasodino prie mūsų mokyklos. Aplankyti Trakai visus sužavėjo rudens spalvomis ir ramybe.

O ar žinote, kiek visko galima pagaminti iš ledų pagaliukų? Apsilankę V. Kudirkos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje iš ledų pagaliukų (rėmėjas UAB „Baltic Sticks) vaikai kūrė žaislus, pieštukines, dekoracijas. Ir vėl prisiminė susitikimo pagrindinę mintį, kad mes daug ką galime pasigaminti patys užuot pirkę naujus daiktus.

Aplankyti Prienų skudurininkės visi vyko gerai nusiteikę, nes jau išvakarėse buvo pasklidusi žinia, kad ten pamatysime, kaip gaivinama senoji popieriaus iš skudurų gaminimo tradicija: skudurai plėšomi, pūdomi, o pagamintas popierius net vandens ženklus turi! Tokio „popieriaus” davė netgi paragauti! Ir visa tai vyko malūne, kuriam galbūt yra maždaug 500 metų!

Kaip sakė italai, penkios dienos pralėkė akimirksniu! Penktadienį susitikome Kauno pilyje, svečiai susipažino su miesto istorija, ieškojo Kauno žvėries Mūsų penkių dienų pažinimo ir atradimų kelionė baigėsi istorinėje miesto vietoje. Gera buvo girdėti svečių padėkas, pasidžiaugimus, jog nepaisant vėsaus oro, mūsų šalyje gyvena šilti žmonės.

Kiekviena tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo pirmojo žingsnio,o mes projekto kelionėje keliaujame toliau- pavasarį mūsų laukia Kroatija.