Finansinio raštingumo savaitė mokykloje

Balandžio 15-19 d. VDU klasikinio ugdymo pradinukai prisijungė prie Lietuvos Junior Achievement inicijuotos Finansinio raštingumo savaitės. Visą savaitę mokiniai aiškinosi, kas yra pinigai, pajamos ir išlaidos, kaip atsirado monetos ir banknotai, kaip paskirstyti šeimos biudžetą, kokios yra būtinosios išlaidos. Pradinukai diskutavo, kaip ir kodėl reikia taupyti, kūrė taupykles, remdamiesi duota instrukcija, lankstė pinigines. Matematikos pamokų metu mokėsi pirkti ir apskaičiuoti grąžą, kūrė ir sprendė įvairius uždavinius su vertės matavimo vienetais. O 2-4 klasių mokiniai išbandė finansinio raštingumo savaitės viktoriną „Jaunieji finansininkai”. Elektroniniai pinigai, kreditas, palūkanos, tai tik kelios viktorinos sritys, kuriose mokiniai galėjo patikrinti finansinio raštingumo žinias.