Finansinis raštingumas ir verslumas mokykloje

Finansinio raštingumo pamokos mokykloje nuolat integruojamos į matematikos pamokos, tačiau šį kartą 4d klasės mokiniai ne tik atliko įvairius aritmetinius sudėties, atimties, daugybos ir dalybos veiksmus su banknotais ar monetomis, bet ir aiškinosi pagrindinius terminus, kas yra pajamos, išlaidos, užmokestis, palūkanos, mokesčiai, valstybės biudžetas ir kt. Mokiniai diskutavo apie atsakingo vartojimo ir skolinimosi svarbą, iš kur valstybė gauna pajamų, kas ir kodėl moka mokesčius, aiškinosi, kokias prekes ir paslaugas kuria verslo įmonės ir valstybinės institucijos. Mokiniai patys kūrė verslo planus, gamino prekes, kuriomis, gavę prekybos leidimą, prekiavo. Smagu, kad uždirbtą pelną noriai aukojo gyvūnų globos namams ar nuo karo kenčiančiai Ukrainai. Ketvirtokai lankėsi Lietuvos banko Kauno rūmuose, kur apžiūrėjo ne tik pirmuosius lietuviškus pinigus, bet ir kitus Lietuvos valstybėje naudotus banknotus ar monetas. Mokiniai išvydo net daugiau kaip 3 tonas sveriančias pinigų saugyklos duris, pabuvojo buvusio Ministro Pirmininko Augustino Voldemaro apartamentuose su 8 m aukščio kupolu, apžiūrėjo vieną seniausių liftų Kaune ir kt.

Šios įvairios projektinės veiklos ketvirtokams buvo labai įdomios ir naudingos.