„Geriausios Kanų Liūtų reklamos“ – integruota septinokų pamoka ne mokykloje

Gruodžio 1 d. 7 a/b/c klasių mokiniai vyko į kino centrą „Cinamon“. Dvi valandas trukusio seanso metu septintokai žiūrėjo festivalio “Kanų Liūtai” seansą „Geriausios Kanų Liūtų reklamos”. Reklamos buvo ir komercinės, ir socialinės. Pastarosios palietė labiausiai, nes jose buvo kalbama visuomenei aktualiomis temomis. Drąsios, jautrios, o kartais ir šokiruojančios ar užsimerkti verčiančios reklamos kėlė ekologijos problemas, žmogaus teisių klausimus, socialinių problemų atsiradimą po pandemijos, valgymo sutrikimų, smurto prieš moteris ir savižudybių klausimus; išryškino negalios, Alzheimerio, autizmo spektro sutrikimų turinčių žmonių poreikius, onkologinių ligų prevencijos poreikį bei savigarbos svarbą žmogui. Mokinius lydėjo mokytojos J. Sribikė, A. Urbonienė, E. Vanskevičiūtė ir G. Jonaitienė. Septintokai, kurie mokosi kalbą suprasti kaip socialinį reiškinį, galėjo įsitikinti tuo, ko mokosi: kalba nėra vien tik žodžiai. Tai ir ženklai, simboliai, vaizdai. Pasaulis su mumis kalbasi, jeigu mes mokame jį suprasti. Mokiniai praplėtė ir supratimo apie reklamą rėmus – kartais reklama tikrai gali pakeisti pasaulį.