Gimtosios kalbos dienos: gimtosios kalbos viktorina

Nuo vasario 21 d. iki kovo 10 d. mokykloje vyks įvairūs GIMTOSIOS KALBOS DIENŲ renginiai.

Vasario 21-oji nuo 1999 m. Jungtinių Tautų paskelbta Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kalba – savita kiekvienos tautos ypatybė, mąstymo išraiška. Štai kodėl šiais laikais kiekviena tauta siekia išsaugoti savo kalbą, ja perteikia savitą pasaulio suvokimo būdą. Kalbėdamiesi su mokiniais prisimename, kad į lietuvių kalbą vis kėsinosi šalies užgrobėjai, todėl ją buvo stengiamasi išsaugoti. Šaliai priklausant Tarybų Sąjungai, lietuvių kalba perėmė daug slavizmų, iškovojus nepriklausomybę, į kalbą ėmė plūsti angliški žodžiai. Kalbininkai juokaudami sako: „Anksčiau rusenome, dabar anglėjame.“

Pirmiausia įvyko Gimtosios kalbos viktorina 5 – 9 klasėse. Mokiniai pasiskirstę grupelėmis arba poromis pasitikrino žinias, ką jie žino apie savo gimtąją lietuvių kalbą. Norėdami pasitikrinti arba abejodami mokėsi ieškoti informacijos internete, naudotis įvairiomis paieškos sistemomis. Kitomis savaitėmis dar numatyta lietuvių kalbos olimpiada 5-8 klasėms, 1-4 ir 5-10 klasių mokinių dailyraščio konkursas ir kt. įvairių veiklų.