Integruota 5 klasių veikla „Kalėdos Lietuvoje ir kitur“

Pabaigėm stebuklingo kalėdinio laikotarpio integruotas veiklas ,,Kalėdos Lietuvoje ir kitur“, vykdytas 5 klasių lietuvių k., anglų k. ir dorinio ugdymo pamokose. Gruodį aiškinomės Kalėdų kilmę, aptarėme lietuviškų ir angliškų Kalėdų panašumus ir skirtumus, mokėmės populiarių giesmių. Užbaigdami Kalėdinį laikotarpį sausio 9 d. skaitėme apie Tris Karalius, aiškinomės, kuo susiję krikščioniškieji šio laikotarpio papročiai su senaisiais pagoniškais saulėgrįžos – epifanijos ( graikų) papročiais. Išsiaiškinome, kodėl mūsų kalėdinio laikotarpio pabaiga sutampa su ukrainiečių ir kitų pravoslavų tautų kalėdinio laikotarpio pradžia. Taip pat gilinomės, kokie yra geriausi būdai atsisveikinti su eglute. Vaikai anglų kalba kūrė lankstinuką, skatinantį atsisveikinti su eglute tvariai. Na o galiausiai penktokai nupuošė mokyklos eglutes – dirbtines tvarkingai supakavo ir paruošė kitiems metams, o aktų salėje buvusią natūralią dovanų gautą eglutę taip pat parengė tolimesniam naudojimui: nukarpytos šakos bus atiduotos sukūrenti, o kamienas bus nužievintas, išdžiovintas ir panaudotas darbeliams per technologijų pamokas.