Integruota muzikos, dailės, istorijos ir technologijų pamoka „Pilėnų legenda”

Kovo 4 – 8 d. 6- tų klasių mokiniams vyko integruota muzikos, dailės, istorijos ir technologijų pamoka „Pilėnų legenda”. Muzikos mokytoja Giedrė mokinius supažindino su Lietuvos kompozitoriaus Vytauto Klovos opera „Pilėnai”. Operos tema – ilgus amžius trukusios lietuvių kovos su kryžiuočiais epizodas – didvyriška Pilėnų gynyba, papasakota pagal XIV a. metraščius. Mokiniai klausėsi ir analizavo operos muzikinius fragmentus, dainavo patriotines dainas. Drauge su istorijos mokytoju Tomu Ševcovu analizavo legendinę Pilėnų pilies gynybos istoriją. Įsigilinti į temą padėjo žemėlapiai, Vygando Marburgiečio kronika, archeologiniai duomenys ir paveikslėliai. Su technologijų mokytoja Violeta Kiliniene mokiniai analizavo lietuvių tradicijas ir papročius nuo Viduramžių laikų, nes mūsų tapatybė formuojasi išsaugant tautos etnokultūros vertybes, susipažino su Lietuvos etnografinių regionų ypatumais ir kulinariniu paveldu. Mokiniai rinko informaciją ir pristatė senovinius patiekalų receptus, aptarė jų gaminimo būdus. Mokytojas Valentinas Ivanauskas su mokiniais aptarė, kaip atrodė Lietuvos pilys. Mokiniai pagamino paveikslėlį ir kitas atributikas. Drauge su dailės mokytoja Asta Bagdonaite šeštokai tapė puikius kūrybinius darbus. Mokiniai plėtojo pažinimo, pilietiškumo ir kūrybiškumo kompetencijas.

Pamoką organizavo muzikos mokytoja G. Gapšytė, istorijos mokytojas T. Ševcovas, technologijų mokytojai V. Kilinienė ir V. Ivanauskas ir dailės mokytoja A. Bagdonait.ė