Išvyka į Prienus: amatai seniau ir dabar: „Žvakių liejimas“, „Lino kelias iki staklių“

Birželio 7 d. 1a, 1b, 2a klasės mokiniai su savo mokytojomis Edita Matelioniene, Greta Mickute ir Guste Žukauskaite vyko į Prienų krašto muziejų. Čia 1a, 1b, 2a mokiniai dalyvavo edukacinėse programose ,,Žvakių liejimas“: susipažino su bičių produktais, sužinojo, kaip senovėje buvo liejamos žvakės, kaip paruošiamas vaškas, iš kokių siūlų daroma dagtis, patys mokiniai liejo žvakes. Buvo supažindinami ir su apšvietimo priemonėmis, naudotomis Dzūkijoje: balana ir jos laikikliu, vadinamu „dziedu“, įvairių rūšių fabrikinės gamybos žibalinėmis lempomis, žibintais. Po praktinio užsiėmimo buvo menamos mįslės apie lempą, žvakę, kitas šviesą skleidžiančias priemones, pasakojama apie Vėlinių, Grabnyčių papročius. Aptarė, kaip žvakės gali būti liejamos šiais laikais.

Mokiniai edukacinėje programoje ,,Lino kelias iki staklių“ susipažino su linų nauda, buvo demonstruojami darbai (kai kurie jų buvo pabandyti pačių), kuriuos būtina nudirbti, kad lauko augalas taptų dailiu raštuotu audeklu. Buvo aptartas linų praktinis pritaikymas ne tik seniau bet ir dabar, vieta papročiuose bei apeigose.

Po edukacinių programų ekskursantai lankėsi Revuonos parke, kuriame taip pat puikiai praleido laiką.