Išvyka į Trakų apylinkes

Saulėtą dieną 7 a klasės moksleiviai išsiruošė į kelionę. Ši išvyka radosi ne atsitiktinai – ją susiplanavo patys septintokai, kurie lietuvių kalbos pamokose skaitė kelionių literatūros tekstus, braižė kelionių žemėlapius ir dėliojo maršrutus. Taigi tyrinėję knygų veikėjų kelionių maršrutus susidėliojo ir savąjį. Patys planavo kelionės biuždetą, ieškojo lankytinų vietų ir kainų. Tad turbūt nenuostabu, jog išvyka labai patiko jos dalyviams. Mokiniai aplankė Užutrakio dvarą ir bandė įsivaizduoti, kaip smagu turėjo būti grafams Tiškevičiams XIX a. grožėtis Galvės ežeru ir nuostabiai gražiomis apylinkėmis, vaikščioti po sodą, išpuoštą antikinėmis skulptūromis. Mokiniai pasitikrino žinias apie architektūros stilius ir antikos dievus. Vėliau tyrinėjo Trakų pilies ekspozicijas ieškodami matomų daiktų atitikmenų šiomis dienomis, plaukiojo Galvės ežere vandens dviračiais matydami tą patį Užutrakio dvarą iš kitos pusės. Galų gale Kernavės piliakalnių aplankymas paskatino prisiminti istoriją ir išbandyti jėgas sportuojant.