Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms?

Birželio 15 d. mokykloje svečiavosi Lietuvos Šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės komanda. 7-8 klasių mokiniams šauliai vedė užsiėmimus: ,,Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms?”

Pirmiausia su mokiniais bataliono vadas diskutavo apie pilietiškumą, buvo prisimintos Lietuvai svarbios datos: Nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimasis, Nepriklausomybės atkūrimas, Vilties ir gedulo diena. Pristyta buvo ir Šaulių sąjungos veikla. Kalbėta ir apie Ukrainą, kuri dabar kovoja. Mokiniai susidomėję klausė, kaip svarbu turėti išsikeltus gyvenimo tikslus, suvokti savo ne tik teises, bet ir pareigas, diskutavo apie priklausomybes, narkotikus. Aptarta ir ką reiktų daryti ekstremaliose situacijose, kokie išgyvenimo įgūdžiai yra svarbiausi.
Antroji užsiėmimų dalis buvo praktinė, kurios metu mokiniai galėjo patys išbandyti save įvairiose situacijose. Lauke vyko pratybos, kurių metu mokiniai komandomis ėjo per įsivaizduojamą minų lauką, gelbėjo sužeistuosius, mokėsi gelbėtis patys ir padėti kitiems. Po susitikimo šauliai pakvietė mokinius prisijungti prie jaunųjų šaulių ir tapti aktyviais savo šalies piliečiais ir tėvynės gynėjais.