Kalėdiniai burtai Kelmės dvaro rūsių prietemoje

Į prieškalėdinę edukacinę kelionę vyko 5a, 6a, 6b ir 10 b klasės mokiniai su 5a ir 6a klasės auklėtojomis Sandra Gudunskiene bei Inga Miliauskiene ir geografijos mokytoja Romualda Bubelevičiene. Pagrindinis išvykos tikslas – edukacinė programa „Kalėdiniai burtai Kelmės dvaro rūsių prietemoje”.

Pirmasis sustojimas buvo Tytuvėnuose. Čia aplankėme Tytuvėnų vienuolyną, kurio ansamblį sudaro bažnyčia, šventorius su Kristaus laiptų koplyčia, dviaukščio vienuolyno mūras ir šiam ansambliui priklausantys ūkinės paskirties pastatai. Mokiniai sužinojo, kad šis buvusio Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ir Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ansamblis yra vienas vertingiausių sakralinės architektūros ansamblių Lietuvoje ir visoje Šiaurės Rytų Europoje.

Na o Kelmėje mus pasitiko Kalėdų senelis ir gražuolis arklys su rogėmis. Patys užsiėmimai vyko Kelmės dvaro rūmų rūsiuose ir lauke. Edukacinę programą sudarė keturi etapai:
I dalis- kalėdinių būrimų mokymas. Edukacinės programos dalyviams buvo pasakojama apie kalėdinius būrimus. Praktinėje užsiėmimo dalyje mokėmės tradicinių kalėdinių burtų. Dalyviai išbandė spėjimus: iš žirnių skaičiavimo, šiaudų traukimo, iš pėdavimo, batų metimo, pagal paukščių lesinimą (būrimą atliko tikras gaidys), su veidrodžiu, šešėlių stebėjimo, spėja lėkštučių pagalba ir kt. II dalis- tradicinio kalėdinio žemaitiško torto valgymas – ėjome į kitą rūsio patalpą ir žibalinių lempų šviesoje sėdome prie stalo ragauti senovinio tradicinio pyrago.
III – IV dalis – Kalėdų Senelio pasirodymas ir pasivažinėjimas arkliu tempiamomis rogėmis.

Namo grįžome linksmi ir kupini įspūdžių. Dabar ramiai galime laukti artėjančių švenčių, tikimės, kad vaikai Kūčių vakarą pademonstruos burtus, kurių išmoko kelionėje.