Karjeros ugdymas – mokslininko profesija

Birželio 15d. 5a, 5b ir 6 klasių mokiniai lankėsi Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filiale Sodininkystės ir daržininkystės institute.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras – valstybinis mokslinių tyrimų institutas. Centro strateginis tikslas – vykdyti žemės ūkio mokslų srities agronomijos ir miškotyros bei su jomis susijusių ekologijos ir aplinkotyros, biologijos, biofizikos, botanikos, zoologijos krypčių mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą.

Centre ir jo padaliniuose dirba beveik 200 mokslininkų ir doktorantų. Su keliais iš jų mūsų mokiniai susipažinimo ir sužinojo įdomių faktų apie mokslininkų darbą, augalų priežiūrą, naujų veislių išvedimą. Nustebome sužinoję, kad bene seniausia lietuvių valgyta daržovė – lankinis barštis, kuris yra dabartinės mūsų laukų pabaisos – Sosnovskio barščio – giminaitis. Įdomu buvo apsilankyti laboratorijoje, klausytis apie uogų ir vaisių liofilizaciją ir kodėl toks uogų apdorojimas yra pats sveikiausias bei paskanauti liofilizuotų mėlynių.