Kas gina ir saugo mūsų šalį?

Lapkričio 23-ąją paminėjome Lietuvos kariuomenės dieną, kuri yra ne tik karių, bet ir visos visuomenės šventė. Tądien klasėse kalbėjome apie pareigą ginti ir saugoti savo Tėvynę. Ši pareiga suburia į bendruomenę tūkstančius žmonių, pasiryžusių pasiaukojamai atlikti savo pareigą – tai ne tik mūsų kariai, šauliai, bet ir daugybė savanorių.

Vyresnių klasių mokiniai šiai dienai parengė informacinį stendą, o jaunesnieji piešinių parodėlę.

Bibliotekoje 5-10 klasėms istorijos mokytoja Zita Žemaitienė ir bibliotekininkė Ingrida Jatkauskienė vedė pamokas apie Nacionalinį saugumą. Mokiniams atsižvelgiant į amžių ir patirtį buvo paaiškinta, kas užtikrina mūsų šalies nacionalinį saugumą. Jie sužinojo, kad Lietuvoje 1918 lapkričio 23 d. įkurta Apsaugos taryba, o netrukus sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Todėl dabar ši data minima kaip Lietuvos kariuomenės diena. Mokiniai peržiūrėjo filmą apie kariuomenės kasdienybę. Padiskutavę ir aptarę kareivišką gyvenimą atsakinėjo į viktorinos klausimus.