Kauno marių regioniniame parke

Saulėtą spalio 13 d. 5a klasės mokiniai, gamtos pažinimo būrelio nariai, drauge su būrelio vadove geografijos mokytoja Romualda Bubelevičiene ir klasės auklėtoja Sandra Gudunskiene aplankė Kauno marių regioninį parką ir Kauno marių regioninio parko lankytojų centrą. Čia jaunieji gamtininkai sužinojo, kaip atsirado Kauno marios: žiūrėjo filmus, pasakojančius žmonių, kurie turėjo palikti savo namus, nes kaimai, dirbami laukai, miškai ir net bažnyčios su kapinaitėmis turėjo atsidurti po vandeniu, istorijas. Dabartiniams vaikams sunkiai suvokiama, kad čia, kur dabar tyvuliuoja Kauno marios, kažkada buvo Nemuno slėnis, o jame įsikūręs ne vienas kaimas. Mokiniai interaktyvioje lentoje stebėjo, kaip keičiasi Nemuno slėnis dėl pastatytos užtvankos.

Aptarus istoriją buvo pereita prie gamtos įvairovės. Mokiniai išsiaiškino, kodėl buvo įkurtas regioninis parkas, kokie paukščiai ir kiti gyvūnai gyvena, kokių įdomių augalų galima rasti šio parko teritorijoje, kodėl turime saugoti aplink Kauno marias esančią teritoriją ir apskritai visą gamtinę aplinką.

Nors išvyka buvo po pamokų, mokinių nuotaika buvo puiki, niekas neskubėjo namo: vaikai pabėgiojo klevų lapų nuauksintais takeliais, pasijautė paukščiais, kai įsiropštė į medyje susuktą „lizdą‘, o dar ir basi pasivaikščiojo pojūčių taku.