Kauno mokinių dailės projektas „Hiratsuka mano akimis“

Gegužės 4 d. 5b, 6a, 7a, 7b, 8a, 9a ir 10a klasių mokiniai dalyvavo Kauno mokinių dailės projekto „Hiratsuka mano akimis“ nuotoliniame užsiėmime – japoniškos kultūros dirbtuvėse, kurių metu susipažino su kandži atsiradimo istorija, mokėsi užrašyti žodį „Hiratsuka“ kandži ženklais. Šis projektas tai festivalio „Japonijos dienos Kaune WA“ tęsinys. Užsiėmimą nuotoliniu būdu vedė Senjo Moriya, vyriausiasis Japonijos šventyklos dvasininkas, penkerius metus aktyviai dalyvaujantis Lietuvos ir Japonijos mainuose. Vėliau mokiniai pasitelkdami japoniškos kultūros kandži dirbtuvėse pieštus ženklus komponuos žodžio „Hiratsuka“ (sudaro trys autentiški ženklai) naujo objekto interpretaciją. Kūrybiniame darbe atsispindės miesto žemėlapis, įvairūs urbanistiniai ženklai, Japonijos kultūriniai objektai, lankytinos vietos.

Projekto organizatoriai – Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Užsienio ryšių skyrius, Kauno švietimo inovacijų centras.