Kelionė į Anykščius

2022 06 07 dieną mūsų mokyklos 1a, 2a, 2b ir 3a klasės mokiniai vyko į kultūrinę – pažintinę kelionę. Mokiniai Lankėsi Anykščiuose.

Pirma stotelė – Siaurukas.

Edukatorius  pasitinko  moksleivius  Anykščių  geležinkelio stotyje. Vyko ekskursija po Anykščių geležinkelio stotį. Supažindinama su stoties antruoju aukštu,  kuriame  ilgus  metus  gyveno  stoties  viršininkas.  Supažindiname  su  geležinkelio inžineriniais  statiniais  (vandens  bokštu,  kolonėle  ir  kt.),  darbuotojais:  traukinio  mašinistais, palydove.

Antra stotelė Laimės žiburys.

Mokiniai iš anksto buvo supažindinti su rašytoju J. Biliūnu. Visi buvo skaitę apsakymą ,,Laimės žiburys“.

Trečia stotelė ,,Arklio muziejus“.

Mokiniai aplankė muziejų. Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje susipažino su mūsų etninės kultūros simbolio – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutiko ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Mokiniai sužinojo apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažino su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam buvo suteikiama nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį.

Ketvirta stotelė – Puntukas.

Penkta stotelė – medžių lajų takas.

Mokiniai kelionės metu pagilino savo žinias, maloniai ir turiningai praleido visą dieną.