Knyga mūsų pasaulyje – mūsų kultūros veidrodis

Knyga  mūsų  pasaulyje – mūsų kultūros veidrodis

7 klasės mokinės Andrėja Bajoraitė, Miglė Klimonytė, Beatričė Savickaitė ir Ūla Vaizgėlaitė vasario 5 dieną dalyvavo Respublikinėje metodinėje – praktinėje bibliotekininkų mokytojų ir mokinių skaitymo skatinimo konferencijoje ,,Knyga mūsų pasaulyje – mūsų kultūros veidrodis” , kuri vyko Kauno Martyno Mažvydo progimnazijoje. Konferenciją organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno Martyno Mažvydo progimnazija, Pal. J. Matulaičio vaikų gerovės klubas „Centriukas“. Pagrindinis tikslas populiarinti knygų skaitymą, aktyviai ir kūrybiškai visuomenei būtiną bruožą. Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai plačiau domėjosi literatūra, ugdėsai gebėjimą kurti, pajusti atradimų ir interpretacijos džiaugsmą. Mokiniai dirbo skirtingose sekcijose:

1. „Kaip žodis virsta vaizdu“ – vaikai įvairiomis technikomis iliustravo knygų ištraukas;
2. „Kaip eilėraštis virsta muzika“ – mokiniai, pasinaudodami šiuolaikinėmis technologijomis, kūrė muziką duotam tekstui;
3. „Kaip žodis virsta eilėraščiu“ – jaunieji kūrėjai iš duotų žodžių „lipdė“ eilėraščius;
4. „Kaip gimsta knyga“ – dalyviai išmoko pasigaminti suvenyrinę knygelę iš antrarūšių žaliavų;
5. „Dalijamės skaitymo patirtimi“ – pageidaujantys mokiniai pristatė video pranešimus apie knygas.

Mūsų merginos dirbo visos skirtingose sekcijose ir įgijo neįkainojamos patirties artimiau pažinusios stebuklingą knygų pasaulį.