Kosminiai aštuntokų nuotykiai

Gruodžio 3 d. 8a ir 8b kl. mokiniai kartu su auklėtojais vyko į Kėdainių rajoną. Kelionė prasidėjo kosminėmis pramogomis. „Garsios Tylos Observatorijoje“ vizualiniais ir elektroniniais teleskopais mokiniai stebėjo dangaus kūnus bei klausėsi įdomaus astronomijos entuziasto Simo Šatkausko pasakojimo apie Saulės sistemos atsiradimą, planetų sukimosi apie savo ašį ir skriejimo aplink Saulę greičius, galėjo palyginti jų dydžius su kitomis žvaigždėmis. Kadangi observatorija įsikūrusi vienkiemyje ant šlaito, šimtamečio sodo apsupty, mokiniai galėjo rogutėmis nusileisti nuo kalniuko, pažaisti su mielais augintiniais. Svetingi šeimininkai pavaišino karšta arbata ir saldumynais. Pasišildę prie laužo, atsigėrę arbatos keliavome iki Lietuvos geografinio centro, aplankėme šventiškai pasipuošusį Kėdainių senamiestį. Kupini naujų potyrių ir geros nuotaikos vakarop sugrįžome namo.