Lietuviškos verpstės apie dangų, žemę ir žmogų

7a ir 7 b Mokslo dieną turėjo labai įdomų edukacinį užsiėmimą „Lietuviškos verpstės apie dangų, žemę ir žmogų” . Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su lietuviškų verpsčių puošybos elementais, jų prasmėmis ir ištakomis. Moksleiviai sužinojo apie unikalią ir archajišką visatos sandaros schemą, kurią mūsų protėviai simbolinėmis Pasaulio medžio bei rato kompozicijomis perteikdavo verpstėse. Tai leido aiškiau suprasti mūsų protėvių pasaulėžiūrą ir geriau suvokti tautinę savimonę ir identitetą. Taip pat buvo kalbama apie verpimo ir verpsčių svarbą liaudies papročiuose bei apeigose.

Užsiėmimo metu taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės – moksleiviai dekoravo suvenyrines verpstes, iš kurių pasigamino magnetukus atminčiai. Dekoruodami verpstę mokiniai privalėjo panaudoti tradicinius puošybos elementus – apskritimus ir žvaigždes, augalus ir gyvūnus, linijinius ornamentus ir bangeles bei daug kitų. Prisilietimas prie tautos tradicijų, lietuvių tautodailės unikalumo pažinimas paskatino pagarbą savo šaknims ir pasididžiavimą savo identitetu.