Linksmybės pagal graikus

7- 8 klasių mokiniai lapkričio 10 d. ,,keliavo laiko mašina nuo Antikos iki šių dienų“ linksmindamiesi pagal graikus. Jie dalyvavo Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus parengtoje edukacinėje programoje ,,Linksmybės pagal graikus“.

Programos pradžioje muziejaus edukatorė pristatė antikinės Graikijos (XI-IV a. pr. Kr.) istoriją: tai ir graikų filosofai (Sokratas, Platonas, Aristotelis, Pitagoras), jų reikšmė Vakarų Europos kultūrai, ir graikų dievų Panteonas bei dievų paskirtis (Dzeusas, Hefaistas, Hermis, Atėnė, Apolonas, Dionisas, Artemidė). Buvo tyrinėjama graikų keramikos kolekcija: krateris (su sirtakį šokančiomis figūromis ) kilikas (su pavaizduota scena iš Dionisijų), hidrija, amfora, raudonfigūrės, juodafigūrės vazos ir kiti eksponatai. Prieš vaidinimą buvo aptarti vyriško ir moteriško drabužio skirtumai. Atrinkti mokiniai rengėsi chitonais, užsidėjo kaukes, vainikus. Prieš pradedant spektaklį, trumpai aptarti svarbiausi antikinio teatro bruožai: kada atsirado graikų drama, iš ko ji kilo, kodėl antikiniame teatre vaidindavo tik vyrai. Moksleiviai išbandė aktorinius gebėjimus ir sužinojo apie teatro ištakas bei raidą. Vaidinimas buvo apie paskutinį Heraklio žygį ir jo žūtį. Vaidmenys – korifėjus (sen. graikų teatro vadovas), Heraklis, jo žmona Dejanira, kentauras Nesas ir šauklys. Kiti moksleiviai atliko choro vaidmenį – garsiai reiškė emocijas (džiūgavo dėl Heraklio žygdarbių sėkmės, raudojo dėl herojų žūties). Korifėjus skaitė pasakojimą, artistai stengėsi suvaidinti tai, ką girdėjo. Programos pabaigoje visi mokiniai sustojo ratu ir skambant muzikai šoko sirtakį.