Mano Žemė

Nuo kovo 17 d. pradėjome Žemės savaitę, kurios metu paminėsime ne tik pasaulinę Žemės dieną, bet ir UNESCO inicijuotas tarptautines Vandens ir Poezijos dienas.

Pirmasis renginys buvo 6-9 klasių viktorina ,,Mano Žemė“, kurią organizavo geografijos mokytoja Romualda Bubelevičienė, Viktorinoje dalyvavo 6 -9 klasių komandos. Jos pirmiausia išklausė VšĮ „Žaliasis taškas” organizuojamos aplinkosauginės konferencijos ,,Įdomioji ekologija” pranešimų: sveikinimo žodį tarė eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Jie kalbėjo apie tai, kaip svarbu kiekvienam iš mūsų suvokti savo asakomybę už visų mūsų planetą.

Antroji renginio dalis – viktorina ,,Mano žemė“ , skirta ne tik Žemės dienai, bet ir tarptautinėms Vandens ir Poezijos dienoms. Po komandų prisistatymo, kurio metu jos demonstravo pačių sukurtą emblemą ir ją komentavo, mokiniai spalvino žemę ta spalva, kuri komandai asocijuojasi su šiandienine Žemės situacija. Kita užduotis – žemėlapio dėlionė. Visoms komandoms patiko ieškoti informacijos pagal užuominas, atpažinti įžymiausius pasaulio gamtinius objektus nuotraukose, tada pagal QR kodą surasti apie juos daugiau informacijos ir visiems pristatyti. Na o sunkiausia visiems pasirodė užduotis, susijusi su poezija. Komandoms reikėjo surinkti ,,išsibarsčiusius“ Maironio eilėraščio ,,Pavasaris“.

Po visų rungčių suvedus galutinius rezultatus absoliuti viktorinos nugalėtoja tapo 6a klasės komanda, tačiau už atskiras rungtis apdovanojimus gavo visos komandos.

Žemės savaitė tęsis. Visos klasės iki kovo 22 d. diskutuos apie ekologiją, kuo galime prisidėti saugodami savo Žemę, kaip svarbu tausoti vandenį. Na o kūrybingiausi kurs eilėraščius ir pieš savo Žemę. Bus parengta gražiausių mokinių darbų paroda.