Mokomasis Europos parlamentas

Šių metų banandžio 21-23d. Kauno Šančių vidurinėje mokykloje vyko VšĮ „Europos Namai” organizuojamo projekto „Mokomasis Europos Parlamentas” (MEP) tarpinė Kauno miesto sesija, kurioje dalyvavo vyresniųjų klasių mokiniai iš įvairių Kauno mokyklų.

Dvi dienas mokiniais intensyviai dirbo simuliuodami Europos Parlamento darbą ir galėjo pasijusti tikrais ES šalių narių atstovai. Mokiniai dirbdami komitetuose rašė rezoliucijas įvairiomis Europos Sąjungai aktualiomis temomis, kuriose išdėstė, jų manymu, geriausius problemų sprendimo būdus. Svarbiasia projekto dalis- Generalinė Asamblėja (GA), kuri įvyko Kauno Savivaldybės Tarybos posėdžių salėje. GA metu vyko rezoliucijų svarstymas, kurias turėjo apginti jų autoriai- jaunieji parlamentarai.

MEP projekte aktyviai dalyvavo ir Kauno Šančių vidurinės mokyklos mokiniai:
Kristina Plečkaitytė
Simona Šimkutė
Indrė Levišauskaitė
Aistė Mardosaitė
Aismantė Ragaišytė
Rimantė Bieliauskaitė

Nuo 2003 m. „Europos namai” kasmet organizuoja „Mokomojo Europos parlamento” (MEP) sesijas vyresniųjų klasių moksleiviams. Projekto tikslas – suteikti Lietuvos jaunimui žinias apie Europos Sąjungos institucijas, politiką bei sprendimų priėmimo tvarką, Europos integracijos procesus, ugdyti jaunuolių savimonę ne tik kaip Lietuvos, bet ir kaip ES piliečių.

Daugiau informacijos apie projekta interneto svetainėje www.mep.lt

Atnaujinta: 2015-02-10