Mokomės Kernavėje

Birželio 7 dieną 2b, 3a ir 3b klasių mokiniai lankėsi Kernavėje.

Mokiai dalyvavo edukacinėse programose: ,, Kaip žmonės gyveno senovėje“; ,, Viduramžių miestas “ ir ,,Elnių spa“.

Pasakojimai, bandymai ir žaidimai mokinims padėjo nukeliauti į tolimą Kernavės praeitį. Sužinojo, kaip žmonės gyveno gamtos prieglobstyje, ką jie rankiojo ir kaip medžiojo. „Pagyveno“ priešistorės palapinėje, atrado, iš ko buvo gaminami įrankiai, apranga ir statomi būstai. Nukeliavę į ankstyvosios žemdirbystės laikus sužinojo, ką žmonės augino ir kodėl atsirado puodai.
Sužinojo, kaip buvo ieškomas ir kaip buvo atrastas viduramžių Kernavės miestas. Išsiaiškino, kaip nuo archeologų aptiktų pavienių radinių, mokslinės analizės, eksperimento ir rekonstrukcijos pagrindu buvo atkurtas XIII – XIV a. viduramžių Kernavės miesto fragmentas. Matė viduramžių Kernavės miesto vietą ir greta atkurtus viduramžių miesto namus, dirbtuves, kiemus. Lankėsi miestiečių sodybose bei susipažino su protėvių gyvenimu. O edukacijos pabaigoje kiekvienas dalyvis pabandė tošininko amato subtilybių ir patys ornamentavo tošį.

Kitos edukacijos metu mokiniai iš rankų maitino elnius, sužinojo apie jų gyvenimo ypatumus.