Mokslo diena „Aš – tyrėjas“

Nuo 2002 metų kasmet lapkričio 10-ąją UNESCO skatina visame pasaulyje minėti Pasaulinę mokslo dieną taikai ir vystymuisi. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į mokslo svarbą, supažindinti su mokslo naujovėmis, skatinti jaunimą domėtis mokslu, jo pasiekimais. Mes taip pat mokykloje kasmet minime šią dieną. Šiais mokslo metais mokslo dienos tema mokykloje – „Aš-tyrėjas“. Visoms klasėms buvo užsakyta 11 edukacijų: „Knygos anatomija” (2a,2b,3a,3b klasė) ,,Ateities inžinierius: praktinė edukacija su LEGO” (1a, 1b, 2a, 2b ir 6a klasė), ,,Druskos kelias: nuo seniausių iki šių laikų” ( 3a, 3b, 4a klasės), ,,Ropliai. Ar gyvena Lietuvoje vėžlys?”( 5a,5b klasės), ,, Grafika” ( 5a, 5b klasės), ,,Užfiksuota šviesa- chemija ir fotografija” (7a, 7b, 9a klasės), ,,Lietuviškos verpstės apie dangų, žemę ir žmogų” ( 7a, 7b klasės), ,,Planas B” ( 8a, 10a klasės), ,,Spintos istorijos” ( 9a klasė), ,,Rūgščių ir šarmų įtaka sveikatai” (6a klasė) ir ,,Matematika kvapų meno labirinte” ( 8a, 10 a klasės).

Po edukacinių veiklų mokiniai klasėse jas aptarė, įsivertino ir ruošėsi išmoktų dalykų bei įgytos patirties pristatymui konferencijoje.

5-10 klasių konferencija vyko tą pačią dieną aktų salėje. Dalyvius sveikino mokyklos direktorė Jolanta Vengalienė. Klasių pristatymus vertino komisija: mokytojos Danutė Masionienė, Vilma Liupkevičiūtė, Rita Dubosienė ir Svetlana Kovalenko. Buvo išrinktas vaizdingiausias, kūrybiškiausias ir vaizdingiausias pranešimas bei geriausi pranešėjai. Komisija konferencijos metu taip pat stebėjo ir vertino mokinių atidumą kitų klasių pateikiamai informacijai. Juk mokomės vieni iš kitų. Pakalbino ir klasių auklėtojas, prašė įvertinti klasės įsitraukimą, motyvaciją bei ūgtį edukacijų metu. Tyrėjais pabuvome visi. Konferencijos pabaigoje įsivertinome šios dienos patirtis. Mokiniai džiaugėsi, kad tyrinėdami mokėsi ir bendradarbiauti, kritiškai mąstyti, lavino kūrybiškumą, vaizduotę, ugdėsi lyderystę, iniciatyvumą, sprendė patiriamus naujus mokymosi iššūkius.