Mokykla be sienų – „Kraujas ne vanduo, širdis ne akmuo“

Vasario 14d. LSMU gimnazijos ir LSMU sveikatos mokslų universiteto organizuotame gamtamoksliniame edukaciniame renginyje – praktinėje veikloje ,,Kraujas ne vanduo, širdis ne akmuo“ dalyvavo ir VDU klasikinio ugdymo abiejų filialų 10-tos klasės mokinės: Karina Grinčenko ir Austėja Savickaitė bei Evita Mikalauskaitė ir Akvilė Dulkytė su biologijos mokytoja metodininke Danute Masioniene. Renginio atidaryme žodį tarė LSMU gimnazjos direktorius A. Bučnys ir prorektorius studijoms profesorius K. Petrikonis. Po to išklausėme eilės paskaitų: ,,Ką reiškia skauda širdį“ ir ,,Ar greitai bėga širdis“-skaitė kardiologijos klinikos docentės D. Rinkūnienė ir L. Bardauskienė; ,,Kodėl sakoma, kad meilė yra akla?“- skaitė psichologijos katedros asistentė G. Martinkutė; ,,Kaip išsaugoti savo širdį, kad ji galėtų mylėti kuo ilgiau?“- skaitė medicinos katedros docentė A. Domeikienė. Po pertraukos mokiniai keliavo atlikti praktinių užduočių, o mokytojai aplankė akademijoje esančius muziejus. Laboratorijoje mokiniai dirbo su pacientų ligos istorijomis kur turėjo nustatyti, kokiomis kraujo ligomis jie serga iš duotų kraujo tyrimų rezultatų ir simptomų aprašymų. Vėliau gavo po 2 mėginius kuriuos reikėjo mikroskopuoti ir pabandyti atspėti kas tai yra. Tik vėliau buvo atskleista, kad ten buvo maliarijos sukėlėjas maliarinis plazmodijus ir sveiko žmogaus kraujas.

Mokinės citavo – labai esame patenkintos, kad patekome į tokį renginį, kur praturtinome savo žinias ir įgavome naujų įgudžių.