Mokykla be sienų: Sugiharos muziejuje

Balandžio pabaigoje istorijos mokytoja Zita Žemaitienė 8b klasei vedė pamoką Sugiharos muziejuje. Pamoka buvo holokaustui aptarti ir prisiminti tuos, kurie gelbėjo tuo laikotarpiu žydus. Šiemet sukako 130 metų nuo Onos Šimaitės gimimo, todėl šie metai jai skirti. Karo metais Ona Šimaitė gelbėjo žydus iš Vilniaus geto. Ji pirmoji lietuvė, apdovanota žydų gelbėtojų medaliu. Muziejuje mokiniai žiūrėjo filmą apie Kauną Antrojo pasaulinio karo metais, sužinojo apie japonų konsulo Sugiharos šeimą, kaip jų pastangomis buvo išgelbėta apie 6000 žydų nuo Holokausto. Susipažino ir su konsulo darbu.

Sugiharos muziejuje galima visus eksponatus liesti rankomis ir čiupinėti. Tik skrybėlės prašė neliesti. Ją nešiojo Zwartendijkas, taip pat gelbėjęs žydus, kilęs iš Nyderlandų. Mokiniams patiko tokia netradicinė pamoka.