Mokyklinis projektas „Pirmoji parlamentiniu būdu priimta rašytinė konstitucija Europoje“

Gegužės 3-iosios Konstitucija įtraukta į Europos paveldo ženklų sąrašą. Šiai datai paminėti istorijos mokytoja Zita Žemaitienė su 5 – 8 klasių mokiniais vykdė mokyklinį projektą ,,Pirmoji parlamentiniu būdu priimta rašytinė konstitucija Europoje“ . Penktos 5b klasės mokiniai spalvino paveikslėlius, skirtus konstitucijos atminimui. Šeštokai (6a), septintokai, aštuntokai (8b) ir devintokai kūrė Konstitucijos viršelį – titulinį puslapį. Dešimtokai kūrė komiksus. 8b klasės mokiniai parengė pranešimus apie Gegužės 3-iosios Konstituciją. Mokiniai aptarė, kad 1791 m. gegužės 3d. priimta ATR Konstitucija buvo vienas iš bandymų išgelbėti valstybę. Konstitucija priimta lenkų kalba ir išversta į lietuvių kalbą. Tai pirmasis LDK teisės aktas, kuris tuoj po jo paskelbimo išverstas į lietuvių kalbą. Tai ir – pirmoji parlamentiniu būdu priimta rašytinė konstitucija Europoje ir antroji rašytinė konstitucija pasaulyje. Ši konstitucija- iškilus Apšvietos epochos teisės paminklas. Parengta mokinių kūrybinių darbų ekspozicija.