Mokytojų ir mokinių STEM kompetencijų ugdymas pagrindinėje mokykloje

Kauno Šančių mokyklos mokytojai nuolat kelia kvalifikaciją dalyvaudami įvairiuose kursuose, seminaruose, projektinėje veikloje. Šiuolaikinėje mokykloje ypač yra svarbu patyriminis mokymasis, mokymasis, naudojant išmaniąsias technologijas.

Rugpjūčio pabaigoje mokytoja Rita Visockienė dalyvavo savaitės trukmės mokymuose pagal projektą „Teachers and pupils STEM competence development in elementary school“ („ Mokytojų ir mokinių STEM kompetencijų ugdymas pagrindinėje mokykloje“), kurie vyko Rygoje, o lapkričio 20 d., kartu su 8a klasės mokinėmis Urte Eivaite ir Justina Krištopaityte vėl vyko į Rygą, į baigiamąjį šio projekto renginį. Kol mokytoja klausė mokytojams skirtų pranešimų apie projekto rezultatus, kuriuos pristatė atstovai iš partnerinių šalių – Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Slovėnijos – merginos dalyvavo robotikos ir inžinerinėse dirbtuvėse. Kartu su moksleiviais iš minėtų šalių turėjo pastatyti namo modelį, kuris atlaikytų žemės drebėjimą, apsaugoti kiaušinį nuo smūgio į grindis arba sukonstruoti robotą ir dalyvauti robotų varžybose. Renginį užbaigė linksmasis mokslininkas, kuris parodė keletą eksperimentų su sausu ledu, skystu azotu. Buvo trupinami balionai, neišvengta sprogimų.