Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis

Gamtos ir technologiju projektas2

Priemonių naudojimas

Projekto naujienos

Mikrovaldiklių panaudojimas

2019 m. spalis

Mikrovaldiklių mokomasis rinkinys gautas iš ŠMM pagal projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

Tai programuojamas mikrovaldiklis, naudojantis Atmel gamintojo mikroprocesorius, kurie pasižymi savo itin plačiomis galimybėmis. Šis instrumentas suteikia kuriamam projektui platesnes galimybes “jausti” ir valdyti fizinį pasaulį. Rinkinys sukurtas supažindinti su elektronikos bei progranmavimo pagrindais. Tai vaikų ir jaunuolių mokymas STEM.

Su juo žaisti galima kaip su LEGO – dėlioti detales ir iš karto matyti rezultatą. Žinoma, privaloma laikytis tam tikrų taisyklių, kad nesudegtų mikrovaldiklis. Tai puiki priemonė praplėsti žinias inžinerijos srityje, nes jo pagalba išbandoma elektronika, mechanika ir programavimas vienu metu.

Mokiniai pradėjo nuo paprasto šviesos diodo panaudojimo,- vieną įjungdami ir išjungdami pakaitomis, sukūrė mirksintį efektą. Mikrovaldikliais mokiniai programavo šviesoforo signalų įsijungimą, eglutės girliandos šviesų skirtingą žibėjimą, įvairius garsinius (signalizacijos) garsus.

Tiriamųjų veiklų konferencija „Tyrinėdami kartu mes išmokome…“

2019 m. birželis

Atnaujinta: 2021-09-20