Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis

Gamtos ir technologiju projektas2

Priemonių naudojimas

Projekto naujienos


Mikrovaldiklių panaudojimas

2019 m. spalis

Mikrovaldiklių mokomasis rinkinys gautas iš ŠMM pagal projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

Tai programuojamas mikrovaldiklis, naudojantis Atmel gamintojo mikroprocesorius, kurie pasižymi savo itin plačiomis galimybėmis. Šis instrumentas suteikia kuriamam projektui platesnes galimybes “jausti” ir valdyti fizinį pasaulį. Rinkinys sukurtas supažindinti su elektronikos bei progranmavimo pagrindais. Tai vaikų ir jaunuolių mokymas STEM.

Su juo žaisti galima kaip su LEGO – dėlioti detales ir iš karto matyti rezultatą. Žinoma, privaloma laikytis tam tikrų taisyklių, kad nesudegtų mikrovaldiklis. Tai puiki priemonė praplėsti žinias inžinerijos srityje, nes jo pagalba išbandoma elektronika, mechanika ir programavimas vienu metu.

Mokiniai pradėjo nuo paprasto šviesos diodo panaudojimo,- vieną įjungdami ir išjungdami pakaitomis, sukūrė mirksintį efektą. Mikrovaldikliais mokiniai programavo šviesoforo signalų įsijungimą, eglutės girliandos šviesų skirtingą žibėjimą, įvairius garsinius (signalizacijos) garsus.


Tiriamųjų veiklų konferencija „Tyrinėdami kartu mes išmokome…“

2019 m. birželis

Birželio 5d. mokykloje vyko 1-4 klasių mokinių tiriamųjų veiklų konferencija „Tyrinėdami kartu mes išmokome...“, kurioje mažieji tyrėjai pristatė savo atliktus tyrimus, dalinosi įgyta patirtimi, džiaugėsi vieni kitų pasiekimais. Konferenciją pradėjo mažiausieji pirmokėliai, kurie pristatė savo atliktą eksperimentą su degančia žvake. Juos papildė 2a klasės mokiniai, kurie taip pat dirbo su degančiom žvakėm ir vandeniu. Nustebino profesionalūs trečiokų eksperimentai, kurių metu 3a klasės mokiniai įgijo daug žinių apie buityje esančių medžiagų tirpumą, o 3b klasės mokiniai pateikė mums daug įdomių faktų apie triukšmo poveikį sveikatai. Vyriausieji, ketvirtokai atliko eksperimentus su „Coca Cola“ ir patikrino sklandančius mitus apie šį gėrimą.

Džiaugiamės, kad mūsų mažieji yra kūrybiški, smalsūs ir mokosi bei gilina savo žinias tyrinėdami aplinką.

Atnaujinta: 2021-09-20