Nerk į teatrą

Mokyklos Teatro studijos mokinukai ,,nėrė į teatrą“ – dalyvavo tarptautinio interaktyvaus festivalio ,,Nerk į teatrą“ konkurse ir laimėjo prizą – festivalio kūrybines sceninės raiškos dirbtuves su Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriumi Povilu Jatkevičiumi.

Šiais metais festivalis skleidžia socialinio jautrumo, integracijos ir tolerancijos žinutę! Pasiūlė net keturis iššūkius, kviečiančiu patirti tai, ką kasdien patiria negalią turintys žmonės.

Mokyklos teatro studija, vadovė Ilona Petrulevičienė, priėmė visus keturis iššūkius:

• Iššūkis: išmok imituojamąją dainą! Tai yra gestų kalba atliekama daina. Tai Kauno neprigirdinčiųjų ugdymo centro mokinės Lauros sugalvotas iššūkis. Teko ieškot, kas pamokytų gestų kalbos, bet pavyko! Atlikome imituojamąją dainą ,,Bū bū aš jaučiukas“

• Iššūkis: sukurk šokį; šokis mums padeda atsipalaiduoti, atsikratyti įtampos, pakelia nuotaiką. Šokti gali visi! Tačiau šio iššūkio užduotis ta, kad partneris turi sėdėti kėdėje… Šį iššūkį sugalvojo Vilniaus neįgaliųjų teatras. Šokome šokį pagal lietuvių liaudies dainą ,, Bėginėjo povelė“, choreografiją sukūrė šokio mokytoja Airūnė.

• Saldusis iššūkis – tai 11 metų Adomo sugalvotas iššūkis patirti, ką jaučia autizmo sutrikimą turintys vaikai. Jis pasiūlė užsimauti kumštines pirštines ir pabandyti išvynioti saldainį. Pasirodo, tai nėra lengva užduotis!

• Iššūkis: Vilniaus neįgaliųjų teatras pakvietė pasinerti į vandenyno gilumą pateikę tokį iššūkį – užsirišus akis nupiešti vandenyną. Pabandėme pajusti tai, ką jaučia neregintys. Emocijos liejosi per kraštus!