Paminėjome knygnešio dieną

Kovo 16 d.mokyklos bibliotekoje paminėjome knygnešio dieną. Istorijos mokytoja Zita Žemaitienė čia vedė istorijos pamokas 6-8 klasių mokiniams. Mokytoja pasakojo mokiniams apie tautinį atgimimą 19 a. antrojoje pusėje. Net 40 metų Caro valdžia draudė lietuvišką spaudą, tačiau mūsų protėviai atkakliai gynė savo teisę į kalbą ir lietuvišką spaudą. Knygos buvo spaudinamos Prūsijoje ir slapta, kontrabandos keliu, buvo gabenamos į lietuvą. Šį didvyrišką darba atliko knygnešiai. Mokiniai su mokytoja aptarė šį sunkų jų darbą ir naudą Lietuvos žmonėms. Bibliotekininkė Ingrida Jatkauskienė parengė pranešimą ta tema, papasakojo apie knygnešių pasiaukojimą skleidžiant lietuvišką žodį, supažindino su esama literatūra šia tema. Vaikai susidomėję stebėjo pristatymą. Po to mokytoja pasiūlė mokiniams atsakyti į klausimus, kurių atsakymai buvo pateikti skaidrėse. Daugumai mokinių, kurie atidžiai stebėjo skaidres, nekilo sunkumų atsakinėjant.

Mokyklos bibliotekoje šia proga skelbiama KNYGŲ MAINŲ AKCIJA. Mokiniai ir mokytojai gali atnešti perskaitytą knygą į biblioteką ir pasikeisti kita knyga, atnešta mainams. Akcija tęsis iki Spaudos atgavimo dienos – gegužės 7.