Pasakų iššūkis 2021

Jau trečius metus VDU klasikinio ugdymo mokyklos mokiniai dalyvauja pasakų skaitymo iššūkyje, kurį kasmet organizuoja iniciatyvos sumanytoja Akvilė Sadauskienė. Šios iniciatyvos tikslas – skatinti žodinio kultūros paveldo – liaudies pasakos, kaip ugdymo ir ugdymosi kultūra priemonės, žinomumą, priminti jos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje didinant pagarbą protėvių paveldui ir kultūrų įvairovei.
Septintokai ir antrokai nutarė vieną iš veiklų organizuoti kartu. 7c klasės mokinės (mokytoja Auksė Urbonienė) svečiavosi 2d klasėje (mokytoja Lina Daukutienė) ir skaitė pasakas. Ieva paskaitė prancūzų pasaką „Riestanosė”, graikų pasaką „Narcizas”, virtusią pasaka su nuotraukomis, pristatė Smiltė ir Medeinė, o Karina antrokams pasekė gerai žinomą lietuvių liaudies pasaką „Varna ir sūris”. Vėliau mažieji pasakų klausytojai kūrė sekos žemėlapius, aptarė veikėjų elgesį. Visas šias skirtingų tautų pasakas vienija graži pasakų išmintis: „Kieno galva tuštesnė, tai jos ir puikybė didesnė”.