Pasaulinės Žemės ir Vandens dienos

Kovo 20 d. mokykloje vyko renginiai, skirti Pasaulinei Žemės ir Vandens dienoms paminėti. Pradinėse klasėse vyko pokalbiai šia tema, mokiniai klausė žaliojo raštingumo paskaitėlių, o 5-10 klasėms 9a klasės mokinės Karolina Stasiūnaitė ir 10 a klasės mokinės Karina Grinčenko ir Austėja Savickaitė parengė ir skaitė paskaitas ,,Kodėl mes turime gyventi tvariai ir atsakingai?“ Buvo kalbama apie gamtos apsaugą, rūšiavimą, tvarų gyvenimą. Merginos priminė, kad kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Priminė apie Žemės valandą ir paragino prisijungti prie jos – Žemės valanda – akcija, vykdoma kiekvienais metais paskutinį kovo šeštadienį, kurios metu išjungiami visi gyvybiškai nebūtini šviesos šaltiniai. Šia akcija siekiama atkreipti dėmesį į klimato kaitą, skatinti gamtos tausojimą. Žemės valanda prasideda 20 valandos 30 minučių ir trunka lygiai 1 valandą. Be to, buvo kalbama ir apie gyvybiškai svarbią vandens reikšmę žmogaus gyvenimui, priminta, kad kovo 22 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena, kurios tikslas – skatinti kiekvieno sąmoningą požiūrį į didžiulę vandens svarbą!