Pasimatuok profesiją arba „Šok į tėvų klumpes“

Birželio 20 diena VDU klasikinio ugdymo mokykloje ( Vokiečių g.) buvo skirta karjeros ugdymui – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras jau aštuntus metus inicijuoja visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Prie šios iniciatyvos tradiciškai  prisijungia ir mūsų mokyklos mokiniai, kurie ,,matavosi profesijas“ lankydamiesi įvairiose įmonėse, pristatydami vieni kitiems pranešimus apie profesijas, testavosi, kad išsiaiškintų, kokią profesiją gali rinktis pagal savo polinkius ar gebėjimus arba lankėsi tėvų darbovietėse, pasakojo vieni kitiems, ką dirba jų tėvai.

Penktokai šiandien lankėsi unikalioje ir vienintelėje Lietuvoje motorlaivių akademijoje, kuri buvo įkurta 2020 m. Susipažino su motorlaivių trenerio specialybe. Treneris moko, kaip valdyti motorlaivį, supažindina su motorlaivių sporto ypatumais, ruošia vaikus dalyvauti Lietuvos, Europos ir net pasaulio čempionatuose, kurie yra organizuojami kiekvienais metais įvairiuose pasaulio kraštuose. Vaikai išbandė šį smagų vandens sportą plaukdami su treneriu, o drąsiausi vairavo ir patys. Kai kurie labai susidomėjo šiuo sportu ir žadėjo sugrįžti treniruotis.
Šeštos klasės vyko į Šančių ugniagesių gelbėtojų stotį – Kauno APGV II komanda supažindino su ugniagesių- gelbėtojų profesija. Mus pasitiko šauni gaisrininkų komanda. Vyrai abiem klasėms aprodė dvi mašinas, su kuriomis vyksta į iškvietimus, supažindino su specialia įranga. Vaikams buvo parodyta visa gaisrininkų apranga- leido ją pasimatuoti. Kai kurie berniukai sėdo prie mašinų vairo ir galėjo išbandyti, kaip veikia garsiniai signalai. Gelbėtojai priminė, kaip atsakingai elgtis gaisro atveju, kokiu numeriu kviesti pagalbą. Mokiniai sužinojo, kokia pavojinga ir sunki yra gelbėtojų profesija.

Septintokai ir aštuntokai patys stebėjo, ką ir kaip dirba tėvai, pasakojo apie tėvų profesijas vieni kitiems.

Devintokai lankėsi Lietuvos banke. Susipažino su Lietuvos banko istorija, jo atliekamas funkcijas, valdymo struktūra bei banko vadovais. 1922m. Lietuvos bankas pradėjo savo veiklą, mokiniai sužinojo, kaip keitėsi grynieji pinigai, apie grynųjų pinigų išleidimą, jų funkcionavimą. Mokiniai suprato, kad bankininko darbas yra labiau protinis, todėl norint tapti bankininku, reikia pasistengti gerai mokytis visus dalykus.

Dešimtokai bendravo su psichologu, domėjosi, kokių charakterio savybių reikia dirbant vieną ar kitą darbą, atliko psichologinius testus, kad išsiaiškintu savo polinkius.

Profesijos pasirinkimas yra svarbus ir atsakingas žingsnis, tad tikslinga, kad kuo anksčiau vaikai pradėtų susipažinti su įvairiomis veiklomis bei planuoti savo karjerą.