Pasimatuok tėvų profesiją

4a klasės mokinio Kajaus Naujoko mama Rasa pakvietė „pasimatuoti” socialinio darbuotojo profesiją. Pasakojimas apie profesinę veiklą, kuri skirta padėti žmonėms, šeimoms, bendruomenėms ir visuomenei spręsti socialines problemas, susidoroti su kylančiais sunkumais per santykį su aplinka sudomino mokinius. Vaikai sužinojo, kad Lietuvoje socialinio darbo kaip profesijos formavimasis siejamas su nepriklausomybės atgavimu 1990 m. Tai „jauna’ profesija, tačiau per tą laiką socialinis darbas susiformavo kaip savarankiška profesija, turinti teisinį, mokslinį ir metodinį savo veiklos pagrindimą, aktyvią profesionalų bendruomenę ir netgi tradicijas, pavyzdžiui, rugsėjo 27-ąją švęsti Lietuvos socialinių darbuotojų dieną. Vaikai suprato, kad socialiniam darbuotojui labai svarbu sugebėti užmegzti ryšį su žmogumi, įgyti jo pasitikėjimą ir padėti jam pačiam surasti tinkamiausius problemų sprendimo būdus. Vaikams patinka klausytis tėvelių pasakojimų ir susipažinti su įvairiomis profesijomis.